Tüm Ürünlerde Kaçırılmayacak %50 İndirim Fırsatı

PIRLANTA HARF KOLYELER

Pırlantanın Kısa Tarihçesi

Elmas, estetik açıdan güzel görünmekten çok daha fazlasıdır. Sevgi, romantizm ve bağlılığın kalıcı bir sembolü olarak günümüze kadar ulaşan bu değerli taş, "fethedilemez” anlamına gelen Yunanca Adamas kelimesinden türetilmiştir. Bu sembolik anlam, elmasın sonsuz sevgiye dayalı bir anlama atıfta bulunduğunun açık kanıtıdır.

En eski elmaslar MÖ 4. yüzyılda Hindistan'da bulunmuştur, ancak bu elmas yataklarının en küçüğü bile 900 milyon yıl önce oluşmuştur. Bu değerli taşların çoğu, Hindistan ve Çin'i birbirine bağlayan ve genellikle İpek Yolu olarak bilinen ticaret yolları ağı boyunca taşınarak popülerleşmiştir. Keşfedildikleri zamanlarda elmaslar, dayanıklılıkları, parlaklıkları, ışığı kırma yetenekleri ve metalden daha sert oluşları nedeniyle değerli taşlar sınıfında değerlendirilmiştir.

Antik çağlarda elmaslar; süs eşyası olarak, kesici alet yapımında ve kötülüğü önlemek için bir tılsım olarak hizmet etmiş ve savaşlarda koruma sağladığına inanılan bir değerli taş olmuştur. Ayrıca karanlık çağlarda elmaslar tıbbi bir iyileştirici olarak da kullanılmıştır. Yutulduğunda hastalıkları iyileştirdiği ve yaraları iyileştirdiği düşüncesi oldukça yaygındı.

Elmaslar şaşırtıcı bir şekilde kömürle bazı ortak özellikleri paylaşırlar. Her ikisi de dünyadaki en yaygın madde olan karbondan oluşur. Elmasları kömürden farklı kılan durum ise karbon atomlarının dizilim şekli ve karbonun oluşma şeklidir. Elmaslar, dünya yüzeyinin derinlerinde bulunan litosfer katmanında, aşırı yüksek basınç ve sıcaklıklara maruz kaldığında oluşabilmektedir.

Eski zamanlarda elmasın sadece Hindistan’da bulunduğu gibi bir algı vardı. 1800’lü yılların sonuna gelindiğinde dünyanın farklı yerlerinde elmasların bulunması ile birlikte elmas madenleri çoğalmaya başladı. 20. Yy. başlarında çok popüler olmayan elmaslar, 1947 yılında ‘Elmas, sonsuza dek…’ sloganı ile reklam veren bir elmas firması sayesinde başarılı oldu ve günümüzün yaratıcı pırlanta sektörüne hız kazandırdı.

Günümüzde pırlanta; nişan, evlilik, evlilik yıl dönümleri, uzun birlikteliklerin (10, 20, 30 yıl vs.) köşe taşları gibi çiftlerin en özel zamanlarda sevgilerini ölümsüzleştirdikleri bir anlama dönüştü. Elmasın doğadaki eşsiz yapısı, insan vücudundaki zarafeti ve sonsuzluğu simgeleyen manevi anlamıyla olmazsa olmazların başında gelmektedir.

 

Tasarımıyla Göz Dolduruyor!

İsimlerin özel anlamları kimilerine göre oldukça önemlidir. Her sevginin altında yatan saflık ve sadakat, Craft Pırlanta’nın pırlanta harf kolyeleri ile harika bir anlama dönüşüyor. Her bir harfin iç tarafına döşenen pırlanta tanecikleri, ölümsüz sevgiyi anlatırken simgesel ve basitlikten çok daha fazlasını içeriyor!

Craft Pırlanta, pırlanta harf kolyeler ile farklı bir dokunuş ve sevgiye anlam katan bir tasarımı müşterileriyle buluşturuyor. A harfinden Z harfine kadar harflerin işlendiği pırlantalı harf kolyeler, 14 ayar altın gövdeye ve 0.02 – 0.09 arasında değişen (harf durumuna göre) karatlarda pırlantaya sahiptir.

3 farklı altın seçeneğine sahiptir;

·Rose (Pembe) Altın

·Beyaz Altın

·Sarı Altın

Tasarımı ve zarafeti ile ömür boyu taşınacak bir sevgi nişanesi olan bu kolyeler, daire ve kilit tasarımı olarak iki farklı tasarımda sunulmaktadır. Craft Pırlanta sertifikasına sahip olan pırlanta harf kolyeler; tasarım ve ihtişamı ile uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Pırlanta harf kolyeler, evliliklerin en heyecanlı zamanlarında ya da aşkın ve sevginin sınırsız yaşandığı yıldönümlerinde anlamı ve zarafeti ile harikulade bir hediye olacaktır. Ömür boyu sürecek sevginin nişanesi olacak bir pırlanta harf kolye, asla unutulmayacak şekilde hatıralarda yer alacaktır.

 

Pırlanta harf kolyeler ve daha fazlası

Craft Pırlanta, günümüzün en trendy ve popüler tasarımlarını sizlerle buluşturuyor. Ömür boyu sürecek birlikteliklerin unutulmaz bir tamamlayıcısı olan pırlanta takılar, Craft Pırlanta uzmanlığı sayesinde farklı modeller ile birlikte sizlerle buluşuyor. Pırlanta harf kolyeler ile birlikte üretilen pırlanta modelleri şöyledir;

·Uluslararası Sertifikalı Tektaşlar

·Tektaş Yüzükler

·Beştaş Yüzükler

·Baget Yüzükler

·Tektaş Kolyeler

·Baget Kolyeler

·Tektaş Küpeler

·Baget Küpeler

·Pırlanta Yüzükler

·Pırlanta Kolye

·Pırlanta Bileklikler

Craftpirlanta.com adresinden pırlanta harf kolyeler sekmesinden istediğiniz ürünümüzü seçebilir ve daha fazlası için güvenli online alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Kaliteli ürün, uygun fiyat!

Craft Pırlanta, kadrosunda bulunan takı uzmanları ve el işçiliğini harmanladığı mücevher ürünleriyle müşterilerin istek ve arzularına göre kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünler üretmektedir. Dünyanın en seçkin elmas üreticilerinden özenle seçilen pırlantalar, Craft Pırlanta ustalığı ile göz kamaştırıcı mücevherlere dönüşüyor!

Yurtdışında konusunda uzman ve güvenilir pırlanta firmaları ile iş ortaklığı gerçekleştiren Craft Pırlanta, ulusal ve uluslararası alanda geçerli pırlanta değerlendirme ve derecelendirme yetkisine sahiptir.

Ayrıca Craft Pırlanta, seçtiği ve ürettiği bazı pırlantaları dünyanın önde gelen sertifika firmalarından birisi olan HRD Antwerp’e onaylatmaktadır. Onaylatılan bu mücevherler HRD sertifikası ile müşterilere sunulmaktadır.

Craft Pırlanta, takı sektörünün öncü firmalarından birisi olarak gerçekleştirdiği fark ve müşteri deneyimini en üst seviyede sergilediği online alışveriş sitesiyle müşteri memnuniyeti, kalite ve uygun fiyat seçeneklerini bir araya getiriyor.

Uzun yılların tecrübesi ve bilinirliği ile sektörün en trend ve popüler pırlanta ürünlerini, kolay, erişilebilir ve güven unsurlarıyla birlikte müşterilerine sunmaktadır.

Pırlanta harf kolyeler; farklı ve özgün takı işçiliği, ulusal ve uluslararası alanda geçerliliği olan Craft Pılanta sertifikası ve daha birçok Craft Pırlanta ayrıcalığı ile craftpirlanta.com adresinde sizleri bekliyor! Craft Pırlanta ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizde bulunan çevrimiçi mesajlaşma alanından bize ulaşabilir, [email protected]adresine yazabilir ve 0212 533 48 91 no’lu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başlıklar