Tüm Ürünlerde Kaçırılmayacak %50 İndirim Fırsatı

TEKTAŞ PIRLANTA YÜZÜK FİYATLARİ

TEKTAŞ PIRLANTA YÜZÜK FİYATLARİ

Pırlantanın Tarihsel Gelişimi

Elmas'ın ilk kullanımı milattan önce 2500 yıllarında Hindistan'da bulunmuştur. Hindistan'da taşın başka bir maden tarafından kesilememesi nedeniyle kutsal olduğuna inanılmıştır. Eski Mısır'da da yüzük olarak tasarlanan elmas modelleri ile elin dördüncü parmağına takılarak -dördüncü parmaktan geçtiğine inanılan aşk damarına- aşkın direk kalbe ulaştığına inanılmıştır. Takı olarak yapılan yüzükler seçkin kişiler tarafından aşkı yakalamak üzere yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Ateşten etkilenmemesi nedeniyle eski Yunanlılar içinde gücün simgesi olarak kabul edilmiştir. 1919 Yılında elmas kesilerek pırlanta halinde dönüşmüştür.

 

Pırlantanın Değerleme Ölçütü

Pırlantaların kalitesinin ölçülebilmesi için dünya üzerinde 4C standardı kabul edilmektedir. C harfi İngilizce Renk, Kesim, Karat ve Berraklık harflerini simgelemektedir. Bir pırlantanın ne kadar rengi ve berraklığı iyi seviyede ise o kadar değerli olmaktadır. Pırlantanın değerini almada pırlantanın kesimi işçiliği ne kadar kusursuzsa değeri fazlalaşmaktadır. Karat ağırlık birimidir. Pırlantanın ağırlığı ne kadar fazla ise değeri de o kadar yüksek olacaktır. Bu kalite belirleme işleme GIA, HRD, IGI tarafından sertifika ile sertifikalanmaktadır. Bu sertifikaya sahip olmayan ürünler gerçek pırlanta olmamaktadır. Pırlanta hediye edilen kadını sonsuzluk manası da olması sebebiyle geleceğinde yer alma isteğini de temsil etmektedir.

 

Pırlantanın Önemi

19.y.y. ortalarında Afrika kıtasındaki elmas madenlerinin keşfi ile pırlantaya rağbet artmış ve işlenerek tasarım yapılması yaygınlaşmıştır. Birbirinden farklı değerli madenlerle farklı tasarımlarda yer almaya başlayan pırlanta en farklı en elit hediyelerden birisi olmaya, kalplerde taht kurmaya başlamıştır. Günümüzde; sonsuzluk, şıklık, zarafet, güç ve aşkın göstergesi olan pırlanta evlilik teklifleri, doğum günleri, özel hissedilen kişilere hediye etmek maksadıyla düşünülen çok özel bir hediyedir. Geçmişten günümüze her devirde özel bir yer sahibi olan pırlanta insanları büyülemektedir.

Pırlanta dış görünüşü ile birbirine benzese dahi aslında her pırlantanın farklı bir yapısı olması nedeniyle her pırlanta eşsizdir. Bu eşsiz yapısı ile hediye etmelerde karşı tarafa verilen eşsiz ve değerli anlamını iletme en iyi şekilde tektaş pırlanta yüzük ile iletilmektedir. Tektaş pırlanta yüzük pek çok ünlü evliliklerinde vazgeçilmez sembollerinden biri haline gelmiştir. Pek çok ünlü evliliklerde de pırlantaların görülmesi gayet doğaldır. Çünkü pırlanta çok seçkindir. Ünlülerden bazıları; Amerika Birleşik Devletleri Başkanlarında John F.Kenddy, Prens Diana ile Galler Prensi, Micheal Douglas ve Katerina Zeta Jones, Jenifer Aniston ve Justin Theroux çiftleri gibi pek çok çift devlet başkanı ve ünlü kişi mevcuttur.

Tektaş pırlanta yüzük Craft Pırlanta tarafından en kaliteli pırlantalarla imal edilmektedir. Pırlanta yüzüklerde kalitenin garantisi olan sertifika sayesinde gerçek ve kaliteli ürün alındığından emin olunabilmektedir. Tektaş pırlanta yüzük pırlanta haricinde oluşan yüzük kısımlarına montür adı verilmektedir. Montür dizaynı ince işçilikle yapılması pırlantanın gerçek değerini yansıtacaktır. Bu şekilde kaliteli işçilik yapılan montür pırlantayı olduğundan daha büyük ve gösterişli gösterebilmektedir.

Craft pırlanta tektaş pırlanta yüzük fiyatları kategorisinde kişinin beğenisini kazanacak yüzükler sunulmaktadır. Bu yüzükler seçilirken her bütçeye uygun birbirinden şık seçeneklerle sayesinde her beğeniye hitap edecektir. Tek taş pırlanta yüzük tüm dünyada geçerli olan craft 65 sertifikası en çok tercih edilen renkleriyle 0,10 karattan 0,59 karat arasında seçenekler sunulmaktadır. Hediye edilecek tektaş pırlanta yüzük seçimi yapılırken hediye etmek üzere seçilirken kişinin genel kullanımı göz önünde tutularak seçimi yapılması uygun olacaktır.

Pırlanta yüzüklerin ölçüleri standart yüzük ölçüleri ile seçilebilir. Bu sayede seçilecek ürün sürpriz olacak hediye alınan kişide mutluluğunu katlayacaktır. Craft pırlanta internet sitesi ile her modelde uygun tektaş pırlanta yüzük fiyatları beğeniye sunularak bir birinden şık modeller arasında seçim yapılabilecektir. Hediye edilen kişinin parmağına uymayan yüzük herhangi bir kuyumcuda veya Craft pırlanta tarafından istenen ölçülerde ayarlanabilecektir.

Craft pırlanta tarafından kalitesi ve modelleri ile her parmağa yakışacak ve takanı benzersiz kılacak pırlanta yüzükler kampanyalı olarak mutluluğu arayan, mutluluğu armağan olarak sunmak isteyen seçkin kişilerin hizmetindedir. Craft pırlanta marka tescil belgesi yüksek teknoloji işçilik ile üretici firma olmasının avantajlarını uygun pırlanta fiyat politikasına yansıtmaktadır. Bu sebeple kalite, mükemmel işçilik, uygun fiyat politikası sertifikalı ürün almanın garantisi yaşayarak parmaklarda taşınan gurur olmaya devam edecektir. Memnun müşterileri sayesinde pazar payı elinde bulundurarak, sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Craft pırlanta sektörde liderliği ele geçirmektedir.

 

Alışverişte Güvenlik

Kolayca üyelik sayesinde veya üye olmadan uluslararası güvenlik standartlarını sağlayan web sitesinden beğeniye uygun seçilecek ürün sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecektir. Craftpırlanta.com sitesine üye olunduğunda verilen bilgiler gizlilik politikası gereği üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Alışverişlerde güven hissini tam anlamıyla sağlanabilmesi maksadıyla internet sitesinin güvenliği uluslararası güvenlik kurallarına göre sürekli kontrol edilmektedir. Yeni çıkan ürünler hakkında üyelik bilgilerindeki ilgili işaretleme yapılarak yeni çıkan ürünlerden, cazip kampanyalardan mail kanalı ile haberdar olabilme imkanı sağlanmaktadır.

Üyelik işleminden sonra sevdiklerinize armağan ederek gönüllerini fethedecek bir birinden şık pırlantaları seçip, karşılaştırıp karar vermek beğeniniz doğrultusunda mümkün olmaktadır. Uluslararası geçerliliği bulunana HRD sertifikası mikro lazer kodu ile kalitesinin zirvesinde olan ürünlerden tercih edilen alışveriş sepetine eklenebilecektir. Yüzük seçerken hediye edilecek şahsın parmak ölçüsü önemli konulardan birisidir. Bu ölçü genelde diğer yüzük benzeri takılarla kıyas yapılarak kolaylıkla bulunabilmektedir. Yüzük seçildiğinde içerisinde isim, tarih veya farklı bir işaret konulmak veya yazılması istendiğinde bunun belirtilmesi yeterli olacaktır.

Ürünler 3 yıl garantili olup, bu süre içerisinde tamir, bakım işlemleri itina ile ve ücretsiz olarak yapılmaktadır. Beğenilen ürün satın alınmaya karar verildiğinde; üretici firma olunması nedeniyle uygun fiyatı ile birlikte anlaşmalı bankaların kredi kartlarına 4 taksitle veya havale ile %3 ekstra indirimli olarak satın alınabilecektir. Ödeme bilgilerinin herhangi bir şekilde kötü niyetli başka şahısların eline geçerek müşterilerin hesap hırsızlığına veya dolandırıcılığına maruz kalmamasını sağlamak maksadıyla sitede ödeme güvenliği sağlanmıştır. Satın alınan ürünler stoklarda mevcut bulundurulması sayesinde ürün aynı gün kargoya verilerek bir an önce ürünün müşteriye ulaşması sağlanmaktadır.

Satın alınan ürün şık kutusunda, uluslararası HRD sertifikası ve Craft Pırlanta garanti belgesi ile teslim edilmektedir. Satın alınan ürün ücretsiz kargo ile gönderilmektedir. Kargoyla taşıma esnasında ürün kesinlikle zarar görmeyecek şekilde paketlenerek ulaştırılmaktadır. Ürün sertifikası sertifika sorgulama programları ile sorgulanarak teyit edilebilmektedir. Ürün teslim alındığında memnun kalınmaması halinde 14 gün içerisinde iade ederek ödenen ücret geri alınabilmektedir.

Üyelik hesabı ile Craftpirlanta.com adresinde beğenilen ürün hakkında karar verilemediğinde karar verilemeyen ürünleri sonradan tekrar değerlendirmek veya başkalarından fikir almak için ürünler favori olarak eklenebilmektedir. Craftpırlanta.com sitesine facebook hesaplarından da bağlanarak ürün inceleme, alışveriş yapma imkanı da bulunmaktadır. Herhangi bir bilgi vermek istemeyen veya üye olmak istemeyen müşterilerde ürünü seçip ödemeyi yaparak enfes güzellikte pırlantaya sahip olabilecektir.

Birbirinden şık pırlantaların arasında kararsız kalınması durumunda veya başka bir kişiye önerilmesini sağlamak için düşünülen modeller web sitesinden sosyal medya aracılığı ile ya da mail aracılığıyla göndererek fikir alışverişinde bulunulabilmektedir. Müşteri memnuniyetinin sağlanmayı görev bilen firmaya mail ve telefon aracılığıyla talep, görüş ve istek bildirmek mümkündür.